Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Student > Kroužky > Kroužek zabezpečovací techniky

Kroužek zabezpečovací techniky  • Termín: vždy v pondělí odpoledne
  • Místo: budova Habrmanova, Habrmanova 1540
  • Vede: Ing. Josef Vašata

Každé pondělní odpoledne zpět do školních lavic – to je heslo mnoha studentů naší školy, kteří se účastní kroužku zabezpečovací techniky. Studenti oborů Provoz a ekonomika dopravyElektrotechnika se zde pod vedením pana Ing. Vašaty během dvou vyučovacích hodin věnují teorii i praxi funkce a obsluhy zabezpečovacího zařízení.

V první části se probírá teorie, kdy jsou studentům trpělivě vysvětlovány základní principy zabezpečovacího zařízení všech druhů. V druhé půli se pak studenti přemísťují do dopravního sálu, kde své nově nabyté znalosti převádějí do praxe. K tomu je náš dopravní sál ideální – nabízí totiž jak elektromechanické prvky staničního a traťového zabezpečovacího zařízení, které jsou sice na dráze již veterány, ale stále spolehlivě slouží a jsou velmi vhodné pro výuku základních pravidel chování zabezpečovacího zařízení, tak i zařízení reléové. To je zase výborné pro výuku technologie dopravy.

Studenty oboru Elektrotechnika zajímá převážně vnitřní funkce těchto prvků, a tak se jim pod odborným vedením věnují po stránce technické. Vzhledem k zápalu a zájmu našich studentů proto není k podivu, že ve škole často tráví daleko více času, než jim nařizuje rozvrh hodin. Tato doplňková forma studia je navíc skvěle připraví na výkon jejich budoucích povolání.