Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality ze školy > Organizace výuky od 24. 5. 2021

Organizace výuky od 24. 5. 2021Vážení rodiče, milí studenti,

od pondělí 24. 5. 2021 se žáci středních škol vrací v plném rozsahu k prezenční formě studia. Na jejich přítomnost ve škole se náš pedagogický sbor upřímně těší. Pro usnadnění návratu a aklimatizaci ve škole jsme připravili několik dobrých rad a pokynů.

  • Na domově mládeže je možné se ubytovat od neděle 23. 5. 2021. Případnou nepřítomnost omlouvejte u vedoucí vychovatelky p. Lenky Strouhalové ([email protected]) a včas si objednejte stravu na pondělí.
  • Pokud máte zájem o obědy, musíte si je přes vzdálený přístup objednat. Automatické objednávání nebude fungovat. Oběd na pondělí nutno objednat do tohoto pátku 21. 5. do 15:00 hod.!
  • Pro přítomnost ve škole je nezbytný test na covid 19. Pokud žáci nepřinesou potvrzení o očkování nebo prodělaném covid onemocnění, budou testováni jedenkrát týdně, vždy první vyučovací hodinu první den v dané učebně, kdy přijdou do školy, případně přijedou na DM. Testy jsou antigenní, neinvazivní, z kraje nosu.
  • Dále je potřeba používat ve škole respirátory. Výjimkou jsou hodiny tělocviku. Na DM jsou respirátory povinné pouze ve společných prostorách.
  • Vzhledem k očkovacímu centru, které bylo zřízeno v přízemí naší školy (areál Skalka), se mění vstup žáků do tříd. Botníky jsou umístěny ve vstupní hale a v přízemí DM (klubovna-herna). Poté půjdou středovým schodištěm (směr sekretariát) půl patra nad kulturní sál. Tam je šipka navede přes ekonomické oddělení ke třídám. Zároveň bude pro vstup do školy z kapacitních důvodů otevřen boční vchod proti zimnímu stadionu, a to ráno před začátkem vyučování a po poslední vyučovací hodině. V průběhu dne bude uzavřen. Kdo použije tento vchod, nemusí se přezouvat.
  • Co se teoretické výuky týká, byl pedagogický sbor vyzván, aby se po návratu žáků do školy zaměřil především na jejich postupnou aklimatizaci a pozvolné opakování s častou zpětnou vazbou. Nemělo by tedy dojít k situaci, že by žáci byli zahrnuti testy a zkoušením. Neznamená to ovšem, že do konce školního roku nebudou uděleny žádné známky, ale především v prvním týdnu teoretické výuky by se jim pedagogové měli vyhnout. Doporučujeme všem žákům zodpovědný přístup k docházce do školy, k průběžnému samostudiu a plnění úkolů.
  • Tělesná výchova bude probíhat dle rozvrhu a suplování a bude zaměřena především na venkovní aktivity (využití atlet. stadionu, pohyb v přírodě). V případě nepřízně počasí je připravena záložní varianta ve vnitřních sportovištích školy. Žáci musí počítat s oblečením a obutím na obě varianty.
  • Vzhledem k tomu, že nepřítomnost žáků ve škole byla skutečně dlouhá, rozhodlo vedení školy o zrušení sportovních kurzů a praxí ve firmách.

 

S přáním klidných dní

Mgr. Jan Kovář, ředitel školy

Mgr. Petr Slívko, zástupce ředitele

Ing. Petra Bártová, zástupce ředitele