Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Environmentální výchova > Den Země 2013

Den Země 2013Ve čtvrtek 16. května 2013 se na Starém náměstí v České Třebové konal Den Země, kterého se zúčastnila i naše škola. Na náměstí jsme měli stánek, kde jsme prezentovali aktivity spojené s přírodou. Pro nejmenší děti jsme měli připraveno poznávání ovoce a zeleniny poslepu, větší školáci hledali v textu názvy známých stromů a ti nejstarší přiřazovali k vzorkům dřeva jejich názvy. Pro úspěšné řešitele daných úkolů jsme měli připravenou malou odměnu v podobě listů, ptáčků a stromů ze dřeva.

Součástí stánku byly také dřevěné výrobky našich žáků, básně od Ing. Pavla Černého, které se vztahovaly k lidským hodnotám a poutavý plakát poukazující na léčivé účinky stromů. Výrobky našich žáků byly kolemjdoucími velmi chváleny.

Den to byl velmi zajímavý. S připravenými aktivitami vzorně pomáhali žáci Lukáš Flídr a Jakub Skala, kteří navštěvují druhý ročník oboru Truhlář. Lukáš i Jakub si tak vyzkoušeli své komunikační schopnosti i znalosti o stromech a dřevu, které během studia již načerpali a jež mohli předat mladším dětem, které náš stánek navštívily.

 Nelze opomenout ani ostatní stánky na náměstí, které také nabízely pestrou nabídku z oblasti přírody apod.

Akce se vydařila a poskytla nám mnoho dalších informací a zkušeností z oblasti ekologie.

Den země

Den země

Den země

Den země