Úvod > Škola > Život ve škole > Okresní kolo středních škol v atletice

Okresní kolo středních škol v atletice

Datum konání:
21.9.2022

Ve čtvrtek 22. 9. se naši studenti zúčastnili atletických závodů, které se konaly na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí. Odjížděli jsme v osmi z povolených dvanácti soutěžících. I přesto se našich osm statečných velmi dobře vypořádalo s připravenými disciplínami 60 m sprint, 400 m běh, 1500 m běh, vrh koulí, skok do výšky, skok do dálky a štafeta na 4 x 200 m. První disciplínou byl vrh 5 kg koulí, kde si velmi pěkným výkonem 10,59 m zajistil druhé místo Vojta Hubený. Šesté místo patřilo Patriku Habigerovi za výkon 9,44 m. V dálce skočil Michal Píše do vzdálenosti 4,72 m a získal sedmé místo mezi skokany. Ve sprintu na 60 m byli naši závodníci v cíli na pátém místě, Michal Píše s časem 8,18 s, a na šestém místě, Adam Mísař výkonem 8,38 s. Druhým místem na trati 1500 m se blýskl Jan Hurych a jeho cílový čas byl 4:49,56 s. Adam Mísař finišoval časem 5:01,74 s na pátém místě. Zde je nutno podotknout, že celý závod vyhrál dorostenecký Mistr Evropy v běhu na 800 m Jakub Dudycha. Soutěž ve skoku vysokém ovládnul náš Josef Holínka, který jako jediný pokořil 1,61 m a právem zvítězil. Druhým naším výškařem byl Filip Kočí, který výkonem 1,49 m obsadil 3. místo. Trať 400 m z našich nejlépe proběhl Viktor Borek na devátém místě s časem 64,99 s a jedenáctý doběhl Patrik Habiger v čase 66,65 s. Závěrečnou štafetu finišoval Viktor Borek na 4. místě.

V konečných součtech skončila naše škola na velmi pěkném třetím místě za Gymnáziem Vysoké Mýto a Střední školou automobilní. Kluci byli oceněni medailí, diplomem a pohárem. Moc bych jim chtěla pogratulovat a poděkovat za bojovnost a jejich výkony. Počasí nám nakonec přálo. Nepršelo, ale bylo velmi zima (6 st.).

Naši školu reprezentovali Viktor Borek, Patrik Habiger, Josef Holínka, Vojta Hubený, Jan Hurych, Filip Kočí, Adam Mísař a Michal Píše.